Suchen und Finden – leicht gemacht

Ukryte wiadomości znalezione w transakcjach powiązanych z Bitcoin Twitter Hack 2020Ukryte wiadomości Bitcoinów

admin, · Kategorien: Bitcoin

Wcześniej w dniu dzisiejszym Coinfomania poinformowała, że hakerzy ujawnili kilka kont Twittera związanych z kryptonimem (Binance, Coindesk, KUCOIN, itp.), jak również osób wpływowych, w tym Joe Bidena, Barrack Obama, Bill Gates, Warren Buffet i Elon Musk.

Osoby stojące za tym incydentem proszą użytkowników poprzez tweety na skompromitowanych kontach o wysłanie Bitcoin’a (BTC) na adres, aby otrzymać kwotę dwukrotnie większą od wpłaconej kwoty, a w momencie pisania zgromadził 12.8 BTC ($116, 810). Środki zostały również przeniesione na kilka innych adresów, aby zatuszować źródło.

Jednak w trakcie napadu, użytkownicy Reddit crypto zauważyli ukrytą wiadomość w jednej z transakcji wysłanej na adres Bitcoin używany przez hakerów. Dane z eksploratora bloku, niezidentyfikowana osoba, wysłał 0.00005348 BTC (ok. $0.5) w siedmiu różnych transakcjach do portfela Bitcoin używane przez hakerów.

Łącznie 0.00121639 BTC (ok. $11.19) w opłatach transakcyjnych zostało wydane na wiadomość w wyjściach transakcyjnych, które zostały odczytane:

Bitcoin jest identyfikowalny; Why Not Monero

Z biegiem czasu, zdolność władz do śledzenia transakcji Bitcoin do osoby w realu doprowadziło do narodzin krypto-walut jak Monero (XMR). Osoba/osoby, które napisały wiadomość w najnowszych transakcjach promują Monero jako preferowaną kryptokur walutę dla osób, które chcą pełnej prywatności z transakcji online.

Monero Bitcoin Hack

Wiele osób jest zdania, że Monero (XMR) The News Spy jest używane głównie do transakcji w kontrowersyjnej ciemnej sieci i innych rodzajów nielegalnej działalności. Nie powstrzymało to jednak kryptorej waluty przed osiągnięciem pewnego stopnia rozpowszechnienia, aczkolwiek w trudnych okolicznościach z notowaniami giełdowymi.

W chwili obecnej Monero (XMR) zajmuje 15. miejsce na liście największych krypto walut CoinMarketCap według limitów rynkowych. Moneta miała cenę 69,53 USD i pułap rynkowy nieco powyżej 1,2 mld USD.